32.4352
  34.7075
(0536) 6198688
(Hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arası
Cumartesi 09:00 - 12:30 arası) info@alomatba.com
  • İletişim
  • Kroki
  • Hesap Numaralarımız

Lak nedir?

Lak uygulama baskısı kartvizit, kapak ve iç sayfalarda estetiği ön planda çıkarma amaçlı estetik uygulama amacıyla yapılır. Ekseri kapak ve arka kapakda uygulanan bu işlem çeşitliliği ile beğeni kazanmak için ideal bit yöntemdir. Son teknoloji otomatik ve yarı otomatik serigrafi baskı makineleri ile ürettiğimiz basılı işleri için fevkaladenin fevkinde bir estetik için isabetli bir karar olacaktır.

lak uygulama örnek ve çeşitleri

Bunun yanısıra dış etkilere karşı koruyucu amacıyla parlaklık ve dayanıklılık için uygulanır.

Lak uygulama örnekleri

Kısmı lak

Ekonomik bir tercih olarak standart uygulama olarak düşünülür. Sıva lak uygulama kısmı alanlarda logo, özel resim ve foveri tasarım detaylarda lak ile berliginleşmesi tasarımın etkisinin gücünü ifade eder. Kısmı lak 70 gr ile 400 mikron kalınlığında tüm kağıt vb malzemelere rahatlıkla uygulanır.

Kısmı Lak Uygulama Örneği

Kabartmalı lak

Standart lak uygulamasına ek 0,15 mm kalınlığında bir kabartma etkisini hissettir. Lak filminde 0,1 kalınlığında kontör eklenerek lak filmi almak, kabartmanın uygulanacak alanla örtüşmesinde kabartma payına fırsat vermektir. Bu tarz özel ve estetiğin planlandığı bu tarz işlerin risk kısmında değerlendirilir. Biz profesyonel bir ekip olarak emboslu lakın etkisinin logo ve kapakda isim resim ve benzeri uygulamalarda tercih ediyoruz. Özel ince adres bilgisi ve kabartmanın anlaşılmasında zorluk gösteren probleme fırsat veren ince işciliklerde kesinlikle önermiyoruz.

Kabartmalı Lak Uygulama Örneği

 

Kumlu lak

Kumlu kısmı lak estetiğin maksimum tercih edildiği özel projelerde kullanıyoruz. Korouyucu ve peyzaj, sahil dokulu özel görsellerin yanı sıra sahildeki kumlu dokunun etkisini hissettiren özel bir estetik uygulamadır.

Kumlu Lak Uygulama Örneği

 

Dispersiyon lak

5 ve 6 üniteli baskı makinelerin son ünitesinde bulunan ve 4 renkde finale gelen tabakalara renklerin dağılmaması için koruyucu etki yaratır. Standart lak uygulamarlın % 25 etkisinin dozunda ve öz kağıttan mı ekstramı olduğunu hissedilmesinin zor olduğu baskı makinesine özel bir uygulamadır. Siz değerli müşterilerin tercih etmesinin yanı sıra ekstra bir kalıp maliyetiyle baskının korunması ve estetik beklenti amacıyla uygulanır.

Lak uygulama örneğini incelemek için...

Lak Uyguma Atölyemizden görünümüz izlemek için

Simli Lak Uygulama Örneği

Simli lak

Kısmı Normal Lak Uygulaması

Kısmı Normal Lak Uygulaması

*/